05743 / 42-31; 43-05
info-800109@edu.mon.bg
е-дневник
  • Начало
  • За нас
    • История
    • Патрон и Химн
    • Екип
    • Обществен съвет
  • Административни услуги
    • Административни услуги
    • Бюджет
  • За ученика
    • Седмично разписание
    • НВО – IV, VII, X клас
    • ДЗИ – Майска сесия
    • Стипендии
  • За родителите
  • Прием
    • В 1 клас
      • Заповед
      • График
    • В 8 клас
  • Обучение
    • Учебни планове I-XII клас
    • Учебен процес
      • Неучебни дни и ваканции
      • Дневен режим
    • Самостоятелно обучение
    • Онлайн обучение
    • Олимпиади
    • Поправителна сесия
  • Документи
  • Проекти
    • Иновативно училище
    • ERASMUS+
  • Профил на купувача
  • Галерия
  • Контакти

НА ДВЕ КОЛЕЛА

Posted on 18 мар. в 7:54 am
Кой не обича да кара велосипед?
Страстта към препускането на две колела по пътя, който непрекъснато развива тъмната си нишка пред теб, вятъра в косите, бясното въртене на педалите, усещането за сила, свобода, скорост…
Но… дали скоростта е най-важното?
Момчетата и момичетата от двете училища в община Шабла – ОУ „Климент Охридски“ и СУ „Асен Златаров“, доказаха, че от съществено значение е също да познаваш правилата за движение, принципите на безопасността, да си предпазлив, както и да предвиждаш неочакваните изпитания, през които може да те преведе пътното платно.
На 13 март (петък) в двора на шабленското училище се проведе общинският кръг на националното състезание по Безопасно движение по пътищата. Събитието бе организирано от ентусиазиран екип от млади преподаватели в СУ „Асен Златаров“ – физкултурникът Пламен Георгиев, Христина Димитрова, Ани Кирчева, Полина Цонкова и Станислав Ставрев и подпомогнато от техните колеги от Дуранкулак – Антоанета Андонова, Григориан Жеков и Светла Хараламбиева. Поредица от препятствия трябваше да преодолеят двата отбора във възрастова група 5-7 клас: Катерина Иванова, Деница Стоянова, Преслав Жеков и Марио Канев от ОУ „Климент Охридски“ и шабленците Сияна Костова, Велизара Калчева, Симеон Семерджиев и Давид Марчев. Два кръга – с тестова част и практическо занятие с велосипед – определиха по-достойните да представят общината на предстоящия областен кръг на състезанието. Златната купа грабнаха представителите на пограничното село, но спортсменският дух задържа всички на първото място – защото учениците показаха взаимно уважение и готовност да си помагат и сътрудничат. При обявяването и награждаването на победителите директорът на СУ „Асен Златаров“, г-жа Петранка Петрова, подчерта, че първият ни опит в организирането на общински кръг на това състезание е успешен и надеждата на всички е събитието да се превърне в традиция, като се изпращат все по-подготвени деца на по-горните нива от надпреварата. Обща снимка на всички участници, организатори, ръководители на отборите и ръководствата на двете училища беляза завършека на спортния празник.
Благодарност към всички, които се включиха и с компетентното си участие направиха спортното игрище едно сигурно и усмихнато място: общинските експерти Калоян Георгиев и Живко Янев, които влязоха в отговорната роля на жури, и медицинските лица Калинка Минчева и д-р Илко Нанев.
И… не на последно място: благодарност към цветната ни и емоционална публика, която не спря да скандира имена, да подкрепя състезателите и с усмивките си направи слънчевия мартенски ден още по-ярък!  ВИЖ ВИДЕО!
Предишна публикация
На 17.12.2025 в СУ „Асен Златаров“ истинско кулинарно приключение оживи учебния ден!
Следваща публикация
Да спасим и съхраним водата

Средно Училище – „Асен Златаров“

  • Начало
  • За нас
  • Административни услуги
  • За ученика
  • За родителите
  • Прием
  • Обучение
  • Документи
  • Проекти
  • Профил на купувача
  • Галерия
  • Контакти
Facebook
Имейл

© 2025 СУ „Асен Златаров“. Всички права запазени