Кой не обича да кара велосипед?
Страстта към препускането на две колела по пътя, който непрекъснато развива тъмната си нишка пред теб, вятъра в косите, бясното въртене на педалите, усещането за сила, свобода, скорост…
Но… дали скоростта е най-важното?
Момчетата и момичетата от двете училища в община Шабла – ОУ „Климент Охридски“ и СУ „Асен Златаров“, доказаха, че от съществено значение е също да познаваш правилата за движение, принципите на безопасността, да си предпазлив, както и да предвиждаш неочакваните изпитания, през които може да те преведе пътното платно.
На 13 март (петък) в двора на шабленското училище се проведе общинският кръг на националното състезание по Безопасно движение по пътищата. Събитието бе организирано от ентусиазиран екип от млади преподаватели в СУ „Асен Златаров“ – физкултурникът Пламен Георгиев, Христина Димитрова, Ани Кирчева, Полина Цонкова и Станислав Ставрев и подпомогнато от техните колеги от Дуранкулак – Антоанета Андонова, Григориан Жеков и Светла Хараламбиева. Поредица от препятствия трябваше да преодолеят двата отбора във възрастова група 5-7 клас: Катерина Иванова, Деница Стоянова, Преслав Жеков и Марио Канев от ОУ „Климент Охридски“ и шабленците Сияна Костова, Велизара Калчева, Симеон Семерджиев и Давид Марчев. Два кръга – с тестова част и практическо занятие с велосипед – определиха по-достойните да представят общината на предстоящия областен кръг на състезанието. Златната купа грабнаха представителите на пограничното село, но спортсменският дух задържа всички на първото място – защото учениците показаха взаимно уважение и готовност да си помагат и сътрудничат. При обявяването и награждаването на победителите директорът на СУ „Асен Златаров“, г-жа Петранка Петрова, подчерта, че първият ни опит в организирането на общински кръг на това състезание е успешен и надеждата на всички е събитието да се превърне в традиция, като се изпращат все по-подготвени деца на по-горните нива от надпреварата. Обща снимка на всички участници, организатори, ръководители на отборите и ръководствата на двете училища беляза завършека на спортния празник.
Благодарност към всички, които се включиха и с компетентното си участие направиха спортното игрище едно сигурно и усмихнато място: общинските експерти Калоян Георгиев и Живко Янев, които влязоха в отговорната роля на жури, и медицинските лица Калинка Минчева и д-р Илко Нанев.
И… не на последно място: благодарност към цветната ни и емоционална публика, която не спря да скандира имена, да подкрепя състезателите и с усмивките си направи слънчевия мартенски ден още по-ярък! ВИЖ ВИДЕО!



